foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask" w Rudzie-Hucie

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2025    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


1459713
Dziś
Wszystkie
16
1459713

Twój numer IP: 18.191.239.206
2025-04-25 00:10

CYBERPRZEMOC

11 maja 2017 r. uczniowie klas I – III gimnazjum spotkali się z policjantem. Zaproszenie pedagoga szkolnego p. Joanny Prokop przyjął funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Chełmie mł. asp. Marcin Kiczyński. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.
Cyberprzemoc, to prześladowanie innych osób za pośrednictwem Internetu i narzędzi elektronicznych, czyli czatów, witryn, e-maili, forów dyskusyjnych, komunikatorów oraz przy pomocy wiadomości SMS-ów przesyłanych na telefony komórkowe. Problem cyberprzemocy staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym i dotyka zarówno osoby dorosłe jak i grupę dzieci i młodzieży.
Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne.
Młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi. Omówiono również tematykę związaną z zabezpieczaniem dostępu do swoich kont na portalach społecznościach oraz poczty w celu zapobiegania włamaniom i ochroną swoich danych osobowych. Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W każdym zdaniu podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. Ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinni szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą bądź inną zaufaną osobą dorosłą, wspólnie dużo łatwiej rozwiązuje się problemy lub skontaktować się z profesjonalistami. Ta cenna „lekcja” uwrażliwiła młodzież na specyfikę problemu Cyberprzemocy.

Copyright © 2025 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie